Stipriniet cits citu

by | Jan 30, 2022

Tad nu negulēsim kā visi pārējie, bet būsim nomodā un skaidrā prātā. Jo gulošie guļ naktī un dzērāji apdzeras naktī, bet mēs, kas piederam dienai, lai esam skaidrā prātā. Apliksim sev ticības un mīlestības bruņas un cerību uz pestīšanu apvilksim kā bruņucepuri, jo Dievs mūs nav nolicis dusmībai, bet gan lai mēs iegūtu pestīšanu ar mūsu Kungu Jēzu Kristu, kas miris par mums, lai mēs – dzīvi vai miruši – dzīvotu līdz ar viņu. Tādēļ iedrošiniet viens otru un stipriniet cits citu, kā jūs to jau darāt! Mēs lūdzam, brāļi, lai jūs izturētos atzinīgi pret tiem, kas nopūlas jūsu labā un kas ir jūsu priekšstāvji Kunga darbā un jūs pamāca. Viņu darba dēļ izrādiet viņiem vislielāko mīlestību. Dzīvojiet savstarpējā mierā!

1. tesaloniķiešiem 5:6-13

Pāvils rakstīja vēstuli tesaloniķiešiem, kuri bija uztraukti par Kristus otro atnākšanu. Viņi bija uztraukti par to, vai viņi ir gatavi. Nodaļas sākumā Pāvils tesaloniķiešus nomierina, ka viņi ir Dieva bērni. Viņi ir tie, kuriem no Kunga dienas nav jābaidās, jo Kristus upura dēļ viņi ir glābti. 

6. pantā Pāvils aicina negulēt – tas gan nav jāuztver burtiski, Bībelē daudzviet varam lasīt par to, ka Dievs mūs aicina izgulēties un atpūsties. Mēs esam aicināti būt nomodā par Dieva nodomiem. Ne vien apziņa par to, ka Kristus atgriezīsies, bet arī par to, kas Dievam rūp. Tā ir kā apziņa, kas ir saskaņā ar Dieva prātu. Savā ziņā kā būšana woke, ko Valsts valodas centrs ir tulkojis kā būšanu sociālpolitiski atjēdzīgam. Būt atjēdzīgam par Dieva nodomiem mūsu dzīvēs, mūsu draudzē un mūsu sabiedrībā.

Tālāk – Dieva ieroči – ticība, cerība un mīlestība. “Ticības un mīlestības bruņas un cerību uz pestīšanu apvilksim kā bruņucepuri”.

Pāvils par Dieva bruņām un ieročiem runā arī vēstulē efeziešiem 6:10-19.

Un beidzot – esiet stipri Kungā un viņa spēka varenībā! Bruņojieties ar visiem Dieva ieročiem, lai jūs varētu stāties pretī velna viltībām, jo mūsu cīņa nav pret miesu un asinīm, bet pret varām un spēkiem, pret šīs tumsas pasaules valdniekiem un ļaunuma gara spēkiem debesīs. Ņemiet visus Dieva ieročus, lai jūs varētu stāties pretī ļaunajā dienā un, visu pārvarējuši, pastāvēt! Tad nu stāviet stingri, apjozušies ar patiesību, aplikuši taisnības bruņas un apāvuši kājas, lai būtu gatavi cīņai par miera evaņģēliju! Pie visa tā vēl satveriet ticības vairogu, ar kuru nodzēst visas ļaunā ugunīgās bultas, uzlieciet pestīšanas bruņucepuri un tveriet Gara zobenu – Dieva vārdu! Ar lūgšanām un aizlūgšanām lūdziet Dievu Garā ik brīdi! Esiet pastāvīgi nomodā un nepārtrauktā lūgšanā par visiem svētajiem, arī par mani, lai Dievs man dotu īstos vārdus, kad man jāatdara mute, lai drosmīgi sludinātu evaņģēlija noslēpumu.

Efeziešiem 6:10-19

Daudzkārt ir redzētas ilustrācijas, kur šis tiek attēlots ar varenu bruņinieku, kurš ar savu zobenu ir gatavs sacirst gabalos ikvienu, kurš viņam stātos pretī. Tomēr ļoti interesanti, cik liels uzsvars ir likts uz aizsardzības līdzekļiem. “Apjozušies ar patiesību, aplikuši taisnības bruņas un apāvuši kājas, lai būtu gatavi cīņai par miera evaņģēliju, satveriet ticības vairogu, uzlieciet pestīšanas bruņucepuri un tveriet Gara zobenu – Dieva vārdu!”

Vispirms nāk patiesība, taisnība, ticība, glābšana. Šķiet, ka tesaloniķiešiem Pāvils šīs bruņas apraksta koncentrētāk – kā ticības un mīlestības bruņas, cerību uz pestīšanu apvilksim kā bruņucepuri.

Tikai pēc tam nāk vienīgais pieminētais ierocis – Dieva vārds. Šī būtu laba lieta, ko atgādināt Facebook karavīriem, kuri pie katra ieraksta ir gatavi iekopēt kādu Bībeles nodaļu. 

Otrā pasaules kara laikā Sabiedrotie atklāja, ka atpakaļ atlidojušajām kara lidmašīnām bieži vien ložu izšautie caurumi bija vienās un tajās pašās vietās. Viņi centās lidmašīnas padarīt izturīgākas, īpaši pievēršot uzmanību vietām, kur statistiski lidmašīnas tika sašautas visvairāk.

Matemātiķis Ābrahams Valds pievērsa viņu uzmanību sakot, ka šo statistiku vajadzētu pielietot citādāk. Iespējams, ka vietas, kur atpakaļ atlidojušajām lidmašīnām caurumu nebija, bija tās, kur bija sašauti tie lidaparāti, kas no kaujas neatgriezās. Šīs idejas dēļ Sabiedrotie pastiprināja apbruņojumu statistiski vismazāk sašautajās vietās.

Kas ir vietas mūsu bruņās, kur būtu vajadzīgs pastiprināts apbruņojums? Varbūt tu esi apjucis par patiesību, neredzi taisnību, tava ticība ir vāja, vai arī neesi pārliecināts par to, ka esi glābts. Varbūt tev ir zudusi cerība par to, ka ir iespējams kaut kas labāks, varbūt trūkst mīlestības?

Domāsim ne vien par sevi pašu, bet arī par mūsu draudzi kopumā. Kas ir tās lietas, ko mēs kopā varētu mērķtiecīgi stiprināt?

Turklāt domāsim arī par tiem, kuri nav mūsu draudzē. Par tiem, kuri aizspriedumu, sāpīgas pieredzes, homofobijas vai citu iemeslu dēļ vairs nav nevienā draudzē. Mēs, šeit esošie, esam lidmašīnas, kas joprojām grib būt daļa no ticīgo kopienas, taču katrs noteikti zinām kādu cilvēku, kurš tam vairs nav gatavs. Kā mēs varētu stiprināt viņus? Kā palīdzēt dziedēt brūces? Varbūt pat darīt kaut ko, lai viņi būtu gatavi mēģināt vēlreiz būt draudzē?

Lūgsim un pēc tam par to parunāsim.

Kungs, paldies, ka varam būt kopā arī esot katrs citā vietā. Parādi, kā šo laiku, kad mēs nevaram tikties klātienē, mēs varētu pilnvērtīgi izdzīvot arī kā draudze. Esi klāt un dod spēku ģimenes ārstiem un visiem citiem, kuriem šobrīd ir īpaši grūti.  Kungs, stiprini mūsu bruņas un parādi, kā mēs varam tās stiprināt cits citam. Palīdzi mūsu draudzei būt Tavas gaismas nesējiem mūsu sabiedrībā.
Āmen.